ecay 154 Takipçi | 7 Takip
Glitter Words


Glitter Words


Kategorilerim

Sevdiğim Fotoğraflar

Gitmek İstediğim Yerler

Benim Tarzım

ŞEKER MALZEMELERİ

Gezdiğim Yerler

Evim İçin

Yaşam

nikah şekerleri

Mizah

Hobi

Çocuk

Haber

bebek şekerleri

sağlık

elişi modellerim

örgü teknik ve modelleri

kadın ve güzellik

bebek örgüleri

hamilelik-anne

SEPET MODELLERİ

KAPI SÜSÜ MODELLERİ

ALTIN YASTIĞI

DOĞUM ODASI SÜSLEMELERİ

LOHUSA ŞERBETİ VE KADEH MODELLERİ

PARTİ SÜSLEMELERİ

ahşap şeker mlz

ahşap şeker mlz modeller

biblolu bebek şekeri modelleri

biblolar

hazır bebek şekeri objeleri

çiçekler

mevlüt,bebek ve nikah şekeri için dini o

ÖRGÜ MODELLERİ

ŞAPKA,ATKI,ELDİVEN MODELLERİ

mutfak

ŞİFALI BİLGİLERR

tanıtımlarım

Diğer İçeriklerim (1034)


Tüm içeriklerim
Takipçilerim (154)
munev roz firlama sessizofke01 crazy41 gulayesk ozdemir tulaymert dilekalsancak blogekle hayris2 eyust yildizim1 hobibloglari sedence hawin1 reisinyeri hilalozel nstar cattik pambili internetkurdu sagliklibeslenme yagmurecem bensibel2 creen neseli63 yildizim6 esers serseriasiklar seyyahaile nergul64 mehtapcaisler yasemence2 pamugum hilalbulut raconkeserim alperensude tosyalim37 hande1996 gullerinkalbi yaraticilik yasemin66 mns nurdanay beatifulroses gullerinkalbi2 hersey07 nurom ensonvideo anneler anne adayları bu bloğa bakmadan geçmeyin!!!!!!!!!!!!!


tiryakisi olacaksınız!!!!
Bumerang - Yazarkafe


07 02 2016

öğrenilmiş çaresizlik..

Öğrenilmiş çaresizlik

Bir insan hayatı boyunca çok fazla başarısızlıklar biriktirdiği zaman yavaş yavaş bu çabaların uğraşların faydasız olduğunu düşünmeye başlar. En tehlikeli nokta İşte budur. Çabaların herhangi bir yarar sağlamayacağına inanmış olan bir insan artık çaba göstermemeye başlar. Bu durum o kişiyi öğrenilmiş çaresizlik adı verilen duruma sokar. Öğrenilmiş çaresizlik durumunda olan bir insan ne kadar kötü durumda olursa olsun bulunduğu konumu korumak ister. O konuma o duruma o Hayata alışmaya ve daha iyisini elde edemeyeceğine inanmaya devam eder.

13-Evrendeki Denge

NLP

 

 Sinir dili programlama NLP bilimi, öğrenilmiş çaresizliği yok etmek için bir öneri getiriyor. Bu öneriye göre insan kendi beynini harekete geçirip eski ve işe yaramaz bir inanca acılar bağlarsa inancın kökten değiştirilebileceğini savunuyor. Bizleri çaresizliğe alıştıran durumları ve inançları kökünden ortadan kaldırmak için, bu inançları beynimizde büyük sıkıntılara bağlarsak onlardan kurtulabiliriz.

psikiyatri

Şüphesiz bu inançları dışarıdan telkinlerle, nasihatlerle kırmak çok kolay değildir. Çünkü bir insan bir şeye kayıtsız şartsız bağlanırsa o düşünceye yoğun bir duygu yükler ve dışarıdaki müdahalelere karşı bu inancını savunur. En ufak bir sorumluluk kabul etmez. Bunun yıkılması için dışarıdan yapılacak telkinlere prim vermez. Bu nedenle kişinin kendi iç dünyasında kendi kendine bu zararlı inançları yıkması gerekir. Bunun için de NLP tekniğini kullanması faydalı olabilir. Özetle, acı bağlanan inançlar, kolayca değiştirilebilir.

 

http://www.gercekbasari.com/ogrenilmis-caresizlik-2/ alıntı

Yorum Yaz